کارمند فروش تور

دوره کارمند فروش تور

دوره کارمند فروش تور | اگر فردی هستید که بیشتر وقت خود را به سیر و سفر اختصاص می دهید و همچنین از بودن با مردم در مسافرت لذت می بردید، می توانید جزو علاقه مندان حوزه کارمندی در فروش تور باشید. این گروه از افراد در نیز قادر هستند در آژانس های هواپیمایی مشغول به کار شوند. برای مثال انجام فعالیت هایی نظیر فروش تور های داخلی و خارجی ، فروش بلیط، رزرو کردن هتل های داخلی و خارجی و همچنین ارائه ویزاهای توریستی، ارائه خدماتی مانند  CIPو VIP در این حوزه شکل می گیرند و مسئولیت های وی در این زمینه صورت خواهد گرفت. جالب است بدانید که ممکن است مسئولیت برنامه ریزی برای تور های از نوع تفریحی و کاری را نیز برعهده وی گماشته شود. 

لازم به ذکر است که کارمند فروش تور فردی است که باید با شهر ها و کشور های سیاحتی و زیارتی در کشور مقصد و سایر مناطق آشنا باشد و بتواند در حین فروش نیز اطلاعاتی را در اختیار مشتریان قرار دهد. بدون شک اگر وی نتواند نیاز های این اشخاص را بر آورد کند و مطالب خوبی به وی دهد، او یا از تور راضی نخواهد بود و یا اصلا خریدی انجام نخواهد داد. همچنین این شخص می بایست در دوره کارمند فروش تور در مجموعه ای عالی و معتبر نظیر موسسه آموزش مجازی پارس شرکت نماید و در این حین خود را به زبان های خارجی بورس مانند عربی، انگلیسی و فرانسه مسلط کند.

دوره کارمند فروش تور

دوره کارمند فروش تور مخصوص چه کسانی است؟

همان طور که گفته شد این دوره می تواند مختص افرادی باشد که به کار در آژانس های هوایی علاقه مند باشد و از مسافرت کردن و صحبت نمودن با سایر مردم لذت ببرد. در واقع می توان اشاره کرد که این شغل برای اشخاصی که گوشه گیر و ساکت هستند، مناسب نمی باشد. در حالت کلی تنها کسانی می توانند در کارمندی فروش تور موفق شوند که بتوانند با بالا بردن اطلاعات خود در صدر قرار گرفته و از سایر هم گروهان خود پیشی بگیرند.  اما در بسیاری از موارد متصدی این شغل خانم ها می باشند و ساعات کاری نیز معمولا به صورت تمام وقت مشاهده می شود. کارمندان موظف هستند در حین حضور به موقع در محل کار،  در ساعات اداری طبق قرار داد بسته شده، لباس فرم مخصوص آژانس را بر تن کنند.

تعریف کلی از تور

 برای آشنایی کلی با شغل کارمند فروش تور، بهتر است از ابتدا تعریفی از تور را مورد بررسی قرار دهید. درست است که این دوره بر اساس میزان فروش تعیین می شود اما در نهایت مربوط به جهانگردی و گردشگری می باشد. بدین صورت طبق تعریف سازمان جهانی جهانگردی، تور به مسافرتی گفته می شود که الزامات و پیش نیاز های آن توسط آژانس های مسافرتی تهیه و تامین خواهد شد. همچنین لازم به ذکر است که کیفیت هر تور، چه داخلی و چه خارجی بر اساس بودجه وی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته می شود. جالب است بدانید که در صنعت گردشگری، تور از مجموعه های مکملی تشکیل شده بر خوب یا بد بودن سفر داخلی یا خارجی اثر شایانی می گذارد. این عوامل شامل، حمل و نقل و جا به جایی، اقامت، خرید، غذا، بازدید از جاذبه های توریستی و عوامل اجرایی تور خواهند بود.

آشنایی با انواع تورها

 یکی دیگر از مواردی که باید در اولویت آموزش دوره کارمند فروش تور قرار گیرد، آشنایی با انواع تور ها می باشد که بسته به بودجه و علاقه مندی متقاضیان، این امر قابل تغییر و تحول است. جالب است بدانید که در دنیای امروزی تور، دارای خدمات متنوعی است و فرد موظف می باشد تا با ارائه اطلاعات و همچنین خدمات حرفه ای در باب مناطق داخلی یا خارجی،  تورهای گردشگری و توریستی متنوعی را نیز به مشتریان معرفی کند. تا بلکه از این طریق هم بتواند فروش خوبی در آژانس داشته باشد، هم اینکه نقش مهمی در بالا بردن درآمد در صنعت توریست ایفا کند. این تورهای گردشگری عبارت است از:

 •  تورهایی مذهبی داخلی  و خارجی: جالب است بدانید که این تورها  در مقایسه با سایر تورها، با انگیزه بیشتری روبرو شده و سالانه با اشتیاق از تعداد زیادی از گردشگران خارجی و داخلی استقبال می کنند. 
 •   تورهای طبیعت گردی داخلی: لازم به ذکر است که در دنیای امروزی، این تورها به سرعت در حال توسعه هستند و هدف از بازدید آن ها، دیدار از محیط زیست است بدون اینکه فردی به آن آسیب وارد کند. 
 •  تورهای ماجراجویانه داخلی یا خارجی: در این نوع تور ها، به هیجان آوردن گردشگر که ممکن است فردی بومی یا غیر بومی باشد، از مهمترین اهداف تور به شمار می رود. تور های ماجراجویانه شامل برنامه هایی مانند  قایق سواری در رودهای خروشان، کوهنوردی در ارتفاعات، تنگه نوردی و دو چرخه سواری می باشند. 
 •  تورهای تاریخی و فرهنگی: لازم به ذکر است که در این تورها، گردشگران با خرید تور از کارمند فروش و حضور به موقع در مکان مورد بازدید، می توانند خاطرات خوبی را برای خود فراهم آورند. بهتر است بدانید که علاقه مندان با دیدن مناطق تاریخی و فرهنگی، اطلاعاتی در مورد زمان حال و گذشته به دست می آورند. 
 •  تورهای تفریحی یا مکان های هیجان انگیز: این تورها،  بیشترین سهم تورها را به خود اختصاص داده اند و اغلب در زمان هایی که مردم آزاد هستند، به فعالیت خود ادامه می دهند.

ویژگی های کارمند فروش تور

 اگر نکات بالا را به دقت مطالعه کرده باشید، خواهید فهمید که کارمند فروش تور باید ویژگی های خاصی داشته باشد زیرا در غیر این صورت قادر نخواهد بود تا بلیط ها را به خوبی به فروش برساند و نقش مهمی در افزایش درآمد آژانس هوایی داشته باشد. همان طور که گفته شد، این افراد می توانند در آژانس های هوایی به عنوان کارمند فروش و یا پشتیبان سایت جهت قرار دادن بلیط های اینترنتی در سایت استخدام شوند. این گروه از افراد بایستی به طور کلی از اطلاعات کامل در سفر، نوع بلیط، امکانات سفر و مدت سفر آگاه باشند تا به راحتی تمام مطالب را در این باره برای مشتری توضیح دهند.  در این بخش قصد داریم به ویژگی های کارمندان فروش تور بپردازیم.

 • توانایی تحمل فشار کاری
 •  داشتن صبر و حوصله داشتن
 •   فن بیان قوی
 •  ظاهری آراسته
 • خوشرویی
 •   آشنایی با کامپیوتر و اینترنت
 •  توانایی یافتن تورهایی مناسب در صورت عدم وجود تور در آژانس
 •   بهره مندی از مهارت بازاریابی
 •  آشنایی نسبی با تورها
 •  آشنایی با امکانات هتل ها 
 •  برخورداری از روحیه کار تیمی

چگونگی کار در آژانس هواپیمایی 

لازم به ذکر است که در تعداد بسیاری از آژانس های مسافرتی، تحت قوانین خاصی کارمندان مورد نیاز خود را استخدام می کنند. همان طور که گفته شد، این گروه از افراد موظف هستند تا  بر اساس مکان استخدام شده، نحوه ی پوشش مناسبی داشته باشند و به صورت تمام وقت در آن آژانس استخدام شوند، همچنین کارمندان فروش تورها و بلیط ها بایستی با لباس فرم های یکسان و ظاهری آراسته در آژانس مربوطه ظاهر شوند و با انرژی و صدایی رسا به فعالیت های خود مشغول شوند. این افراد در صورتی می توانند در شغل خود موفق شوند که نه تنها اطلاعات داشته باشند بلکه همان مطالب را با انرژی و با صدایی محکم و جذاب در اختیار  مشتری قرار دهند تا فروش تور های مختلف خارجی و داخلی صورت بگیرد. بهتر است بدانید که بدون آموزش و دریافت مدرک دوره کارمند فروش تور، فرد قادر نخواهد بود از امکانات قرارداده شده در این دوره بهره مند شود. موسسه آموزش مجازی پارس نیز یکی از مجموعه هایی است که با ارائه آموزش عالی و حرفه ای، امکان استخدام در بازار کار را برای علاقه مندان و متقاضیان، فراهم می آورد. این افراد با شرکت در این دوره و اخذ گواهینامه دوره کارمند فروش تور، می توانند بر وظایف خود مشرف شوند. برخی از این مسئولیت ها در زیر آورده شده است: 

 •   تبادل اطلاعات با مشتریان و برنامه ریزی سفر های دلخواه و مطابق با شرایط آن ها 
 •   توضیح و تشریح کامل برنامه های پکیج مسافرتی انتخاب شده توسط مشتری
 •   رزرو هتل و خدمات مربوط به آن در راستای فربوش تور
 •   رزو برنامه های گردشگری و شادی بخش  در حین سفر 
 •  دریافت کردن پیش پرداخت هزینه ی سفر برای خرید تور و استفاده از امکانات آن
 •   ارایه کامل اطلاعات لازم به مشتری بعد از تهیه ی بلیط برای تور مورد نظر
 •  اخذ ویزای مسافرتی برای کشور مقصد یا همان دریافت ویزای توریستی
 •   اطلاع رسانی کامل در مورد تمامی مسایل مربوط به سفر و هر گونه مسایل احتمالی  نظیر لغو پرواز، به وجود آمدن مشکل در دریافت ویزا ، ایجاد مشکل در رزرواسیون هتل که ممکن است به وجود آید.

چرا در دوره کارمند فروش تور موسسه آموزش مجازی پارس شرکت کنیم؟

بهتر است بدانید که با شرکت در هر یک از این دوره ها می توانید دانش بیشتر در زمینه فروش تور های داخلی یا خارجی بدست آورید و به کمک آن اولین قدم برای موفقیت در فروش و بازار یابی را نصیب خود کنید. شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید اما کار در آژانس های هواپیمایی به عنوان کارمند فروش تور، یک شغل جذاب است که برای اینکه مانند هر زمینه دیگری در آن با شکست مواجه نشوید و به سود مورد نظر خود برسید، توصیه می شود بهتر است که با شرکت در دوره های آموزشی فروش تور در موسسه آموزش مجازی پارس، این حرفه جذاب را آغاز نمایید.
 برگزارکننده: مرکز آموزش مجازی پارس

مطالب دیگر