سئو سایت

سئو و بهینه سازی سایت

سئو سایت:با سئو و بهینه سازی سایت کسب و کار خود را حرفه‌ای رشد دهید

به هر میزان که برای طراحی فروشگاه اینترنتی یا طراحی سایت خودتون هزینه کرده باشید، وقتی سود و آورده‌ای برای شما به همراه نیاره، هیچ اهمیتی نداره! تمام هدف و نتیجه کار در این مشخص میشه که شما به میزان سود و فروشی که مدنظرتون هست دست پیدا کنید و بتونید محصولات و خدماتتون رو به همه معرفی کنید؛ در این بین مهم ترین مسئله ای که بر روی روند رشد شما تاثیر گذاره، سئو سایت شماست!

سئو چیست و چه اهمیتی برای سایت ها دارد؟

سئو چیست ؟

سئو ، در فارسی سازی شده کلمه SEO و مخفف (Search Engine Optimazation) به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو می باشد. در اول متن گفتیم که کسب و کاری که ثمره ای نداشته باشد ، مهم نیست که چقدر تابحال برایش هزینه شده است. طراحی سایت در جای خودش از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است . ولی وقتی کار طراحی سایت تمام شود ، پای سئو سایت به معادله باز می شود . اصولا سئو ، عاملی است که شما را به سمت فروش و دیده شدن حداکثری سوق می دهد. شما وقتی فرایند سئو سایت را طی کرده باشید و سایت بهینه ای داشته باشید ، موتور های جستجو به تدریج به ارزش سایت شما پی برده و آن را در معرض دید کاربران و مشتریان بالقوه شما قرار می دهند . 

سئو چه اهمیتی برای سایت ها دارد؟

اهمیت سئو برای سایت ها دقیقا همان هدفی است که شما سایتتان را بخاطرش طراحی کرده اید .حالا این یعنی چه ؟ یعنی اینکه شما اگر سایتی طراحی کرده اید ، یا می خواهید طراحی کنید ، دلیلتان برای این کار چه بوده است ؟ فروش بیشتر ؟ شناخته شدن ؟ گسترش برند ؟ هر کدام هم که باشد فرقی نمی کند. کلید دستیابی به همه این ها سئوی سایت است. تا شما سایتتان را به صفحه اول گوگل و بخصوص 3 نتیجه برتر نیاورید ، نمی توانید انتظار برآورده شدن هیچ یک از اهدافتان را داشته باشید. مطمئنا خیلی از مشتریان فروشگاه های اینترنتی ، از گوگل جذب شده اند و با رضایت از ارائه خدمات آن ها ، مشتری وفادار آن ها شده اند و چندین بار دیگر هم از آن ها خرید کرده اند. اهمیت سئو برای سایت ها و کسب و کار ها را همینجا به خوبی درک کردید .پس اگر شما هم به هر دلیلی برای کسب و کارتان سایت طراحی کرده اید ، سئو آن را فراموش نکنید.

اهداف سئو سایت

سئو سایت ، یکی از زیرمجموعه های بازاریابی های اینترنتی و جزء بازار یابی های محتوایی محسوب می شود که نرخ تبدیل به مشتری بسیار بالایی دارد و به نسبت سرمایه گذاری ای که روی آن می شود ، نرخ بازگشت بالایی هم دارد. قرار گرفتن طولانی مدت یک سایت در رتبه های برتر گوگل ، باعث اعتماد زایی هر چه بیشتر می شود و مردم بسیار راحت تر می توانند به برند شما اعتماد کنند و به همین دلیل بسیار راحت تر برندتان گسترش می یاید. علاوه بر این ها ، سئوی سایت شما می تواند از بسیاری جهات به گسترش جنبه های شغلی شما کمک کند. برای مثال ، منطقه فروشتان هم افزایش می یابد ؛ به جای اینکه شما به یک محله یا منطقه محصولات و خدماتتان را بفروشید ، می توانید این کار را برای یک شهر یا همه کشور انجام دهید.

فروش بیشتر

قرار گرفتن در رتبه های برتر گوگل ، بازدید بیشتری را برای سایتتان به ارمغان می آورد . و بازدید بیشتر یعنی فروش بیشتر.

کسب و کار

گسترش کسب و کار هم یکی دیگر از اهداف ، یا به نوعی مزیت های بیشمار سئو سایت به حساب می آید.

گسترش برند

دیده شدن هرچه بیشتر در نتایج جستجو ، سبب شناخته شدن برندتان می شود که می تواند مسیر را برای شما هموار تر کند.

بازگشت سرمایه

فروش بیشتر ، سبب حاشیه سود بیشتر می شود و باعث می شود که نرخ بازگشت سرمایه بسیار بالایی را تجربه کنید.

منطقه فروش

با قرار گرفتن در صدر نتایج ، علاوه بر شهر و استان خودتان می توانید به کل کشور محصول و خدمت بفروشید.

اعتماد سریعتر

شناخته شدن بیشتر برند ، اعتماد سریعتر و راحت تر را هم به دنبال دارد . و اعتماد سریعتر باعث فروش سریعتر می شود.

مطالب دیگر