ثبت برند کترینگ غذا

ثبت برند کترینگ غذا

ثبت برند کترینگ غذا:کترینگ ها در واقع مجموعه هایی هستند که اقدام به تهیه غذا و پخش بیرون آن می کنند. معمولاً در این مجموعه ها، فضایی برای صرف غذا یا نوشیدنی وجود ندارد و افراد می توانند، سفارش خود را ثبت نمایند و در خانه، محل کار و … تحویل گرفته و صرف نمایند.
چنین مجموعه هایی در دنیای مدرن امروزی که اکثریت افراد زمان چندانی برای آماده کردن مواد غذایی یا نوشیدنی ها ندارند، دارای مخاطبین بسیاری است. با توجه به همین امر کترینگ ها در جامعه در انواع مختلفی اعم از کترنیگ های هوایی، کترنیگ های بیمارستانی، کترنیگ های قطار، کترنیگ هتل، کترنیگ رستوانی و حتی کترنیگ های غذای رژیمی و… به وجود آمدند.

کترینگ ها در حال حاضر جهت ارسال انواع غذا ها اعم از غذاهای سنتی و فست فود و همچنین انواع نوشیدنی ها در دسترس افراد هستند.

با رشد و رونق این شاخه در صنایع غذایی افراد بسیاری به فعالیت در این رشته روی آورده اند و لذا فعالیت در چنین بازار پر رقابتی نیازمند این است که مجموعه با یک شاخصه، شناسایی و در ذهن مخاطبین ماندگار گردد. برند سازی جهت فعالیت در چنین رشته هایی بسیار پر اهمیت است چرا که مشتریان می بایست مجموعه مورد اعتماد خود را با نام یا نشانی به خاطر داشته باشند و از سویی دیگر نیز ثبت قانونی برند بسیار حائز اهمیت است تا از جعل و سوء استفاده های احتمالی در جامعه جلوگیری گردد.

همچنین با توجه به اینکه صنایع غذایی ارتباط مستقیمی با سلامت افراد جامعه دارد، مصرف کنندگان با وسواس و توجه بیشتری چنین محصولات یا خدماتی را انتخاب می نمایند لذا داشتن برند در این شرایط بسیار حائز اهمیت است و می تواند در حسن شهرت یک مجموعه تاثیر به سزایی داشته باشد.

ثبت برند کترینگ غذا

در صورتی که به دنبال ثبت برند برای مجموعه کترینگ هستید در نخستین گام می بایست در انتخاب نامی مناسب و خلاقانه تلاش نمایید که توسط افراد دیگری به ثبت نرسیده باشد. البته توجه داشته باشید که از انتخاب اسامی که به سختی در ذهن مخاطبین باقی می ماند پرهیز نمایید.

همچنین در رابطه با انتخاب نام برند قوانینی وجود دارد که می بایست رعایت گردد. مهمترین قانون در ثبت برند، عدم تکراری بودن آن و یا عدم تشابه با علامت هاییست که در گذشته به ثبت رسیده است. متولی امور ثبت برند یا علامت تجاری در ایران اداره ثبت مالکیت های معنوی می باشد. البته متقاضیان جهت ثبت علامت تجاری نیازی به مراجعه به این سازمان ندارند و می توانند با مراجعه به سامانه http://iripo.ssaa.ir و با تکمیل مراحل ثبت نام و بارگذاری مدارک مورد نیاز درخواست خود را به ثبت برسانند.

تمامی افراد اعم از حقیقی یا حقوقی (شرکت ها) می توانند برند یا علامت تجاری خود را به ثبت برسانند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند کترینگ غذا برای افراد حقیقی

1-فتوکپی کارت ملی و شناسنامه تقاضا کننده
2-فتوکپی مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس کترینگ غذا
3-فتوکپی نمونه برند و علامت تجاری در ابعاد 10 در 10
4-اظهانامه ثبت برند کترینگ غذا
مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند کترینگ برای افراد حقوقی
1-فتوکپی اساسنامه و پروانه شرکت
2-فتوکپی روزنامه تاسیس و اخرین تغییرات
3-فتو کپی نمونه برند و علامت تجاری در ابعاد 10 در10
4-اظهارنامه ثبت برند کترینگ
5-فتوکپی وکالتنامه (در صورت داشتن وکیل )
6-فتوکپی کارت بازرگانی در صورتیکه ثبت برند با حروف لاتین باشد.

در پایان ضمن سپاسگذاری از همراهی شما عزیزان اعلام می داریم کارشناسان لیموشیرین جهت انجام امور ثبت علامت تجاری یا برند از نخستین گام در کنار شما خواهند بود .

مطالب دیگر